Els preus a l'engròs de les jaquetes calefactades oscil·len entre els 25 i els 110 dòlars o més per unitat FOB, però el número d'un pressupost no us diu res sobre el que realment esteu pagant.Dues jaquetes amb el mateix preu poden tenir una qualitat de components, un estat de certificació i una fiabilitat a llarg termini molt diferents. Aquesta guia proporciona un desglossament transparent i detallat dels costos de fabricació de les jaquetes calefactades, els nivells de preus per nivell d'especificació i els factors específics que impulsen o disminueixen el cost, de manera que els compradors B2B poden avaluar els pressupostos de manera intel·ligent i negociar de manera eficaç.

1Els 6 components que determinen el cost d'una jaqueta calefactada

Una jaqueta calefactable és més que tela i costures: és un sistema integrat de tèxtils, electrònica i tecnologia de bateries. Comprendre què impulsa el cost a nivell de component és la base d'una negociació de preus eficaç i de decisions de compensació d'especificacions.

Component de cost % del cost total Rang típic (FOB) Què impulsa la variació
Teixit exterior i aïllament 20-30% 5 $ - 22 $ Tipus de teixit (polièster vs. 3L WP), aïllament (cap vs. farciment de plomes), tractament DWR, capa de fàbrica de teixits
Sistema de calefacció 18-25% 5 $ - 18 $ Nombre de zones, densitat de fibra de carboni, tipus de controlador (botó vs aplicació), qualitat del cablejat
Paquet de bateries 15-22% 4 $ - 15 $ Capacitat (mAh), font de cel·la (nivell 1 vs genèrica), nivell de certificació, funcions intel·ligents de BMS
Treball (Tall/Cosir/Integrar/QC) 15-20% 5 $ - 12 $ Regió de cost laboral, complexitat de producció, rigor del control de qualitat, nivell d'automatització
Acabats i ferramentes 8-12% 2 $ - 6 $ Marca de cremallera (YKK vs genèrica), qualitat del botó, cordó d'ajust, velcro, cinta reflectant
Embalatge i marca 5-8% 1,50 $ - 5 $ Etiqueta penjant, bossa de polietilè vs caixa de venda al detall, brodat de logotip, etiqueta de cura, embalatge de marca

Aquests percentatges representen una mitjana en la producció de jaquetes calefactables de nivell mitjà. En el nivell d'entrada, els costos de la bateria i del sistema de calefacció dominen perquè són menys negociables que els del teixit i la mà d'obra. En el nivell premium, el teixit i l'aïllament tenen una quota més gran, ja que les marques inverteixen en materials tècnics i farciment de plomes.

2Nivells de preus a l'engròs per nivell d'especificació

Els preus a l'engròs de les jaquetes calefactades es divideixen en quatre nivells diferents, cadascun definit per una combinació específica de materials, rendiment de calefacció i posicionament de marca. Aquests són preus FOB (francs a bord) de fàbrica, és a dir, no inclouen l'enviament, els aranzels ni la logística del país de destinació.

Nivell 1: Nivell d'entrada (25 $ - 38 $ FOB)

Aquestes jaquetes utilitzen closques bàsiques de polièster, calefacció de fibra de carboni de 2-3 zones amb controladors LED d'un sol botó, bateries genèriques de 4.800-5.000 mAh i cremalleres estàndard compatibles amb YKK. Són adequades per a productes promocionals, canals minoristes de descompte i comerç electrònic sensible al preu on els preus minoristes s'orienten a 60-90 dòlars. La qualitat varia significativament dins d'aquest nivell: la diferència entre una jaqueta de 25 dòlars i una de 38 dòlars sol ser la qualitat de la bateria i la durabilitat de les costures. La certificació en aquest nivell pot estar limitada a la CE/FCC bàsica; la certificació BSCI/OEKO-TEX no és gaire habitual.

Nivell 2: Gamma mitjana (38 $ - 65 $ FOB)

Aquest és el punt ideal per al volum per a la majoria dels compradors de jaquetes calefactables B2B. Les jaquetes presenten closques exteriors de qualitat softshell o niló amb recobriment DWR, calefacció de fibra de carboni de 3-5 zones, botó de 3 nivells o controladors bàsics activats per aplicació, bateries de 7.500 mAh amb cel·les de nivell 1 (Samsung, LG) i cremalleres YKK o SBS. Aquestes jaquetes solen tenir la certificació completa CE, FCC, RoHS, UN 38.3 i OEKO-TEX. Els preus de venda al detall s'estenen entre 90 i 160 dòlars. Aquest nivell ofereix el millor equilibri entre la qualitat del producte i el marge per a la venda al detall especialitzada, les botigues de productes per a l'aire lliure i el comerç electrònic de marca.

Nivell 3: Tècnic Premium (65 $ - 90 $ FOB)

Les jaquetes premium utilitzen membranes tècniques impermeables i transpirables de 3 capes (mínim 10K/10K), calefacció de 5-7 zones amb gestió de zones independent controlada per aplicació, bateries intel·ligents de 7.500-10.000 mAh amb càrrega ràpida USB-C PD, costures totalment segellades i accessoris premium a tot arreu. Aquestes jaquetes tenen carteres completes de certificacions, com ara el compliment social BSCI i SMETA. Els preus de venda al detall són d'entre 160 i 280 dòlars. Aptes per a minoristes tècnics de activitats a l'aire lliure, botigues d'esquí, concessionaris de motocicletes i programes premium de roba de treball corporativa.

Nivell 4: Insígnia/Luxe (90 $ - 130 $+ FOB)

Les jaquetes insígnia representen el sostre de la tecnologia actual de les jaquetes calefactades: aïllament premium (plomis amb més de 800 graus d'ompliment o Primaloft Gold), calefacció intel·ligent de més de 7 zones amb adaptació de temperatura basada en IA, bateries de 12.000-15.000 mAh, superfícies de teixit premium (teixits tècnics amb acabat mat, opcions de rivets de cuir) i un conjunt complet de certificacions, a més del compliment social de les normes de fàbrica. Aquestes jaquetes solen tenir garanties de 2 anys. Els preus de venda al detall són d'entre 280 i 500 dòlars o més. Aptes per a marques de luxe per a activitats a l'aire lliure, productes insígnia de grans magatzems i regals corporatius premium.

Nivells de preus a l'engròs de jaquetes calefactades: comparació de costos ENTRADA 25-38 dòlars FOB Preu al detall: 60-90 $ 2-3 zones de calefacció Closca de polièster Bateria de 5.000 mAh Controlador LED CE/FCC bàsic Quantitat mínima de 50 unitats Embalatge estàndard Garantia de 6 mesos GAMMA MITJANA 38-65 $ FOB Preu al detall: 90-160 $ 3-5 zones de calefacció Closca tova / niló Bateria de 7.500 mAh Control de 3 nivells / aplicació CE/FCC/RoHS/UN38.3 Quantitat mínima de 50-100 unitats marca personalitzada Garantia de 12 mesos PREMIUM 65-90 dòlars FOB Preu al detall: 160-280 $ 5-7 zones de calefacció Membrana WP 3L Bateria de 7,5K-10K mAh. Control intel·ligent d'aplicacions BSCI/SMETA/OEKO-TEX Quantitat mínima de comanda de 100-200 unitats Embalatge premium Garantia de 18 mesos VAIXELL INSÍGNIA 90-130 $+ FOB Preu al detall: 280-500 $+ Més de 7 zones intel·ligents Avall / Primaloft Bateria de 12K-15K mAh. Calefacció adaptativa per IA Cartera completa de certificacions MOQ de més de 200 unitats Embalatge de luxe Garantia de 24 mesos
Nivells de preus a l'engròs de jaquetes calefactables amb detalls d'especificacions | PASSION OUTERWEAR

3Com afecta el volum de la comanda al preu unitari

Els descomptes per volum en la fabricació de jaquetes calefactades segueixen una corba predictible impulsada per l'economia de l'adquisició de materials, l'eficiència de la línia de producció i l'amortització dels costos fixos. Comprendre aquesta corba ajuda els compradors B2B a planificar la seva estratègia de comandes per capturar la millor economia unitària possible.

Quantitat de la comanda Descompte típic vs. preu de 100 unitats Impulsor principal de l'estalvi Context B2B
50-100 unitats Preu base (sense descompte) Recàrrec per producció de lots petits Prova de mercat, llançament de marca, sembra de mostres
200-500 unitats 5-10% de descompte sobre la base Quantitat mínima de comanda de teixit assolida; configuració de la línia de producció amortitzada en més unitats Primera temporada completa de venda al detall, programa pilot per a empreses
500-1.000 unitats 10-18% de descompte sobre el preu base Preus de teixits a granel, línia de producció dedicada, descompte per volum de bateries Desplegament de comerç minorista multibotiga, flota d'empreses mitjanes
1.000-3.000 unitats 18-25% de descompte sobre la base Adquisició de materials optimitzada per contenidors, producció contínua, preus de components OEM Programa nacional de venda al detall, contracte de gran empresa
3.000-10.000+ unitats 25-35% de descompte sobre la base Amortització d'utillatges de components personalitzats, equip de producció dedicat, logística optimitzada Contracte empresarial plurianual, col·laboració amb una marca important
Perspectiva estratègica:La reducció més gran del cost unitari es produeix entre 100 i 500 unitats (es compleix la quantitat mínima de comanda de teixit) i de nou entre 500 i 1.000 unitats (línia de producció dedicada). Planificar la comanda per assolir aquests llindars, fins i tot si això significa demanar un subministrament de 6 mesos en lloc de trimestralment, pot reduir el cost per unitat entre un 10 i un 18%, cosa que repercuteix directament en el marge brut.

4Costos ocults: què sovint exclouen les cotitzacions

Un pressupost de fàbrica poques vegades és el cost total de portar les jaquetes calefactables al vostre magatzem o als prestatges de les botigues. Els compradors B2B que només pressuposten el preu unitari FOB subestimen constantment el cost total en desembarcament entre un 25 i un 40%. Aquests són els costos que els pressupostos solen excloure:

  • Mercaderies internacionals:El transport marítim d'un contenidor de 20 peus (aproximadament entre 1.500 i 2.500 jaquetes calefactades) des de la Xina fins a la costa oest dels EUA oscil·la entre els 2.500 i els 4.500 dòlars, depenent de la temporada i els recàrrecs de combustible. Per a Europa, el pressupost és de 3.000 a 5.500 dòlars. El transport aeri per a comandes més petites (de 50 a 200 unitats) sol afegir entre 4 i 8 dòlars per unitat. Sol·liciteu sempre pressupostos de transport juntament amb el pressupost del producte.
  • Aranzels i drets d'importació:Les jaquetes calefactables classificades amb el codi HS 6113.00 (peces amb calefacció elèctrica) solen tenir tipus d'impostos del 7-12% als EUA i del 12% a la UE. Verifiqueu la classificació exacta del HS i el tipus d'impostos amb el vostre agent de duanes abans de finalitzar el vostre pressupost.
  • Emmagatzematge i compliment:Si no rebeu mercaderies directament a les vostres instal·lacions, la recepció, la inspecció i l'emmagatzematge de logística externa (3PL) afegeixen entre 1 i 3 dòlars per unitat.
  • Inspecció per part de tercers:Per a comandes superiors a 500 unitats, una inspecció prèvia a l'enviament (SGS, Bureau Veritas o Intertek) costa entre 500 i 800 dòlars i és fermament recomanable. Aquest cost és per inspecció, no per unitat.
  • Tarifes de mostres i prototips:Les mostres de preproducció solen costar entre 100 i 200 dòlars cadascuna, reemborsables contra la comanda a l'engròs. Múltiples rondes de mostres (comunes durant el desenvolupament OEM) poden afegir entre 500 i 1.500 dòlars al cost total del projecte.
  • Renovació de la certificació:Si la configuració del producte canvia o les certificacions caduquen a mitja producció, les tarifes de renovació poden oscil·lar entre els 500 i els 3.000 dòlars, depenent de l'abast de la certificació. Confirmeu els períodes de validesa de la certificació amb el fabricant.

5Com avaluar i negociar un pressupost per a una jaqueta calefactable

Una negociació eficaç comença per entendre què esteu comparant. Quan rebeu pressupostos de diversos fabricants, utilitzeu aquest marc per avaluar-los de manera similar:

Pas 1: Sol·licita un desglossament detallat de costos

Insisteixi en un pressupost per articles que separi el cost del teixit, el cost del sistema de calefacció, el cost de la bateria, la mà d'obra, els acabats i l'embalatge. Un fabricant que no pot o no vol proporcionar aquest desglossament està amagant el marge o no té els sistemes de seguiment de costos per gestionar la producció de manera eficient; ambdues coses són preocupants.

Pas 2: Verificar que les especificacions dels components coincideixin amb les cotitzacions

Quan un pressupost és un 15% més baix que un altre, la diferència gairebé sempre rau en els components: teixit de menor qualitat, bateries no certificades o menys zones de calefacció. Creeu un full de càlcul de comparació amb les especificacions de cada component i verifiqueu que esteu comparant productes equivalents. Un pressupost de 42 $ amb una bateria de cel·la Samsung de 7.500 mAh té un millor valor que un pressupost de 37 $ amb una bateria de cel·la genèrica de 5.000 mAh.

Pas 3: Confirmar què s'inclou i què s'exclou

Pregunteu explícitament a cada fabricant: (a) El pressupost inclou totes les certificacions? (b) Inclou marca i embalatge personalitzats? (c) Quin és el període de garantia i què cobreix? (d) S'inclouen les tarifes de mostra o són addicionals? Estandarditzeu les inclusions abans de comparar preus.

Pas 4: Negociar el compromís de volum, no el preu unitari

L'enfocament de negociació més eficaç és comprometre's amb una previsió de volum de 12 mesos en lloc de regatejar un preu unitari per a una sola comanda. Per exemple: acordar un preu de 48 $/unitat per a comandes de 100 unitats, amb un nivell de volum documentat que redueixi el preu a 42 $/unitat per a 500 unitats i 38 $/unitat per a 1.000 unitats, i comprometre's a assolir el llindar de 1.000 unitats en 12 mesos. Aquest enfocament alinea el fabricant amb el vostre creixement i recompensa ambdues parts.

PASSION OUTERWEAR ofereixpreus detallats de roba calefactada OEM/ODMamb desglossaments de costos transparents, que permeten als compradors B2B prendre decisions de contractació totalment informades.

6Relació qualitat-preu: què obtens a cada punt de preu

Cada nivell de preu ofereix una proposta de valor específica. L'elecció òptima depèn del vostre canal de distribució i de les expectatives del client objectiu.

Preu a l'engròs El que obtens Millor canal Marge brut potencial
28-35 dòlars Jaqueta funcional amb calefacció, característiques limitades, certificació bàsica Venedors de descompte al detall, promocionals i de mercat Marge del 30-40% a un preu de venda al detall de 50-60 dòlars
42-55 dòlars Jaqueta calefactable de gamma mitjana de qualitat, certificacions completes, bateria fiable Comerç minorista especialitzat, comerç electrònic de marca, programes corporatius Marge del 45-55% a un preu de venda al detall de 90-130 dòlars
65-85 dòlars Jaqueta tècnica premium, materials de primera qualitat, característiques intel·ligents Botigues de botigues de materials per a activitats a l'aire lliure, botigues d'esquí, roba de treball premium Marge del 50-60% a un preu de venda al detall de 160-250 dòlars
95-120 dòlars Producte insígnia, tecnologia avançada, posicionament de luxe Grans magatzems, articles de luxe per a exteriors, regals corporatius Marge del 55-65% a un preu de venda al detall de 300-500 dòlars

Per a la majoria de compradors B2B que entren a la categoria de jaquetes calefactables, el nivell mitjà de 42-55 dòlars ofereix la millor combinació de qualitat del producte, integritat de la certificació i marge brut. Començar amb un preu més alt (nivell premium) corre el risc de limitar el mercat potencial; començar amb un preu més baix (nivell d'entrada) corre el risc de tenir problemes de qualitat del producte que perjudiquen la marca abans que estableixi credibilitat.

7Comparació de preus OEM vs ODM

L'elecció entre OEM (el vostre disseny, les construccions de fàbrica) i ODM (disseny de fàbrica, la vostra marca) té implicacions significatives en els costos:

  • Avantatge de preus ODM:Cost unitari entre un 15 i un 25% inferior al de l'OEM per a especificacions equivalents, gràcies a la biblioteca de patrons existent de la fàbrica, la cadena de subministrament de materials prequalificats i la familiaritat de la línia de producció amb el disseny. L'ODM també elimina les tarifes de desenvolupament de patrons (500-2.000 dòlars) i redueix les rondes de mostreig de 2-3 a 1-2.
  • Components de cost OEM dins del pressupost:Desenvolupament i classificació de patrons (800-2.500 $ depenent de la complexitat del disseny), 2-3 rondes de mostreig (150-300 $ per mostra), recàrrecs per MOQ de teixit personalitzat si la tela que trieu no està a la biblioteca estàndard de la fàbrica i terminis de lliurament més llargs (8-12 setmanes enfront de 3-5 setmanes per ODM).
  • L'enfocament híbrid:Moltes marques d'èxit comencen amb ODM per entrar al mercat, i després fan la transició de les SKU clau al desenvolupament OEM en la segona o tercera temporada, un cop tenen dades de vendes i comentaris dels clients per justificar la inversió OEM. Aquest enfocament minimitza el risc financer durant la fase de validació alhora que preserva l'opció de desenvolupar productes realment diferenciats més endavant.

Preguntes freqüents

Per què els preus de les jaquetes calefactables varien tant entre fabricants?
Els principals factors que influeixen en la variació de preus són: (1) Qualitat de les cel·les de la bateria: les cel·les Samsung/LG de nivell 1 costen de 2 a 3 vegades més que les cel·les genèriques i són el factor diferenciador més gran en fiabilitat i seguretat. (2) Qualitat de l'element calefactor: la densitat i l'encapsulació de la fibra de carboni determinen la longevitat; els elements de menor cost es degraden més ràpidament amb el rentat. (3) Estat de la certificació: els productes certificats tenen costos de compliment que els productes no certificats eviten. (4) Despeses generals de fàbrica: els fabricants directes tenen despeses generals més baixes que les empreses comercials que afegeixen un marge del 15-25%. Quan compareu preus, verifiqueu que esteu comparant especificacions equivalents, no només xifres finals.
Quin és un preu a l'engròs raonable per a una jaqueta calefactable de qualitat?
Per a una jaqueta calefactable de gamma mitjana i qualitat (softshell, calefacció de 5 zones, bateria Samsung de 7.500 mAh, certificació completa CE/FCC/RoHS/UN 38.3/OEKO-TEX), un preu a l'engròs FOB just per a una quantitat de 100-200 unitats és de 42-55 dòlars per unitat. Aquest preu ofereix un producte fiable, certificat i amb un marge de venda al detall saludable de 90-130 dòlars (PVP). Els pressupostos significativament inferiors a aquest rang (inferiors a 35 dòlars) gairebé segur que comprometen la qualitat de la bateria, la integritat de la certificació o ambdues coses. Els pressupostos superiors a 65 dòlars haurien d'oferir materials i característiques de primera qualitat que justifiquin la prima. A PASSION OUTERWEAR, oferim...preus OEM/ODM transparentsamb la divulgació completa de les especificacions.
Pago més per comandes inicials petites?
Sí. Les comandes petites (50-100 unitats) tenen un recàrrec per unitat d'aproximadament un 10-20% en comparació amb el preu de 500 unitats. Aquest recàrrec reflecteix els costos fixos de configuració de la línia de producció i adquisició de materials que s'amortitzen en menys unitats. Tanmateix, un bon fabricant estructurarà preus graduals que recompensin el creixement del volum: la comanda inicial de 100 unitats té un cost unitari més elevat, però les comandes posteriors es beneficien de descomptes per volum a mesura que escaleu. Eviteu els fabricants que requereixen grans quantitats de comanda per avançat o que no ofereixen preus transparents per nivells de volum. PASSION OUTERWEARPrograma OEM/ODMcomença a 50 peces amb nivells de preus per volum clars.
Quant hauria de pressupostar per a l'enviament i els aranzels a més del preu FOB?
Com a regla general, pressuposteu un 25-35% a més del preu FOB per al cost total de desembarcament (enviament + drets + despatx de duanes + logística del país de destinació). Per a una jacket FOB de 50 $: el transport marítim afegeix aproximadament 1,50-2,50 $ per unitat, els drets d'importació afegeixen 4-6 $ (a un tipus d'impost del 8-12%), el despatx de duanes afegeix 0,25-0,50 $ per unitat i la logística de destinació (recepció al magatzem, lliurament de l'última milla a les vostres instal·lacions) afegeix 1-2 $ per unitat. Cost total de desembarcament: aproximadament 57-62 $ per unitat, o un 14-24% per sobre del FOB. El transport aeri augmenta significativament això: pressuposteu un 35-50% per sobre del FOB per a les comandes transportades per via aèria.
Quin és el nivell d'especificació més rendible per a una nova marca de jaqueta calefactable?
Per a una nova marca que entra al mercat de les jaquetes calefactables, el nivell d'especificacions de gamma mitjana (42-55 dòlars FOB) és el punt de partida més rendible. Aquest nivell ofereix: un producte de qualitat que genera ressenyes positives dels clients (la base de la credibilitat de la marca), certificacions completes que permeten la distribució al detall sense risc de compliment, un preu de venda al detall (90-130 dòlars) que capta una àmplia base de clients i un marge brut del 45-55% que dóna suport a la reinversió en màrqueting i inventari. Començar pel nivell d'entrada corre el risc de problemes de qualitat del producte que perjudiquen la reputació de la marca. Començar pel nivell premium corre el risc d'un mercat adreçable estret que limita la velocitat de vendes inicial. Afegiu una SKU premium a la segona temporada a mesura que la vostra marca guanyi tracció.
Puc obtenir un preu fix durant 12 mesos?
La majoria dels fabricants respectaran un preu cotitzat durant 90-120 dies. Per a un acord de preu fix de 12 mesos, normalment necessiteu un compromís de volum, ja sigui una sola comanda gran o un calendari de compres trimestral documentat. Els preus de les matèries primeres (especialment el polièster, el niló i les cel·les de bateria) fluctuen i els fabricants són reticents a absorbir el risc del preu de les matèries primeres sense un compromís de volum. A PASSION OUTERWEAR, oferim acords de preus de 12 mesos per a clients amb calendaris de comandes trimestrals documentats de més de 200 unitats per trimestre, amb un mecanisme d'ajust de preus vinculat a canvis documentats en el cost de les matèries primeres que superin el 5%.
Andy Liu
Andy Liu
Director/a de vendes | QUANZHOU PASSION CLOTHING
Més de 20 anys d'experiència en produccions a granel amb fàbrica pròpia, certificació BSCI. Especialitzat en la distribució a l'engròs i B2B de roba tèrmica per a mercats globals. Connecta'tLinkedIn.

Obteniu un pressupost per a una jaqueta calefactable transparent

PASSION OUTERWEAR ofereix preus FOB detallats amb la divulgació completa de les especificacions, la documentació de certificació i nivells de volum graduals a partir de 50 peces. Comparteix els requisits del teu producte; et respondrem en un termini de 24 hores amb un pressupost detallat que pots avaluar segons aquesta guia.

Sol·licita un pressupost Veure la guia de preus d'OEM/ODM