1Per què els puffers plegables són una categoria de creixement per al comerç minorista de viatges
La lògica comercial de la jaqueta embuatada plegable és simple: resol el problema d'embalatge que té tot viatger i que gairebé cap altra peça de roba resol. Un viatger vol calidesa a la destinació, no pes a la maleta; una companyia aèria vol un article duty-free que càpiga en un compartiment superior; un minorista de roba exterior vol una capa intermèdia que es guardi en una motxilla d'un dia fins que es necessiti. La mateixa jaqueta serveix per a totes tres coses, i és per això que les jaqueta embuatada plegables s'han convertit en un element bàsic en la venda al detall de viatges, les concessions dels aeroports i els paquets de comerç electrònic per igual.
Per als compradors majoristes, la categoria té dues propietats estructurals atractives. En primer lloc, és en gran mesura agnòstica de la temporada: les jaquetes plegables es venen a les temporades de primavera i tardor, no només a l'hivern, cosa que aplana la corba de la demanda i millora la rotació de l'inventari. En segon lloc, l'embalatge per compressió redueix dràsticament el volum d'enviament: una peça de plomes plegable es comprimeix a una fracció del seu volum elevat, i fins i tot la compressió estàndard de bosses de polietilè redueix el volum enviat entre un 40 i un 60 per cent, cosa que redueix directament el cost de transport per unitat en els programes de contenidors. La categoria recompensa les fàbriques que poden mantenir toleràncies fines en materials lleugers, que és exactament la bretxa de capacitat que separa un especialista en ultralleugers d'una fàbrica de roba exterior en general.
2Definició de "empaquetable": els números que els compradors haurien d'especificar
"Empaquetable" no té una definició legal, i és precisament per això que s'ha de definir al vostre paquet tècnic. La indústria treballa amb tres números, i una especificació creïble els inclou tots.
Les tres mètriques que importen
Pes total de la peça de roba.Una jaqueta ultralleugera i plegable genuïna pesa entre 200 i 350 grams en la talla L; una jaqueta lleugera de viatge pesa entre 350 i 500 grams. Per sota d'uns 200 grams, et trobes en territori d'alpinisme premium amb teixits 7D i un alt poder d'ompliment: bonics, cars i fàcils de fer malbé. La majoria de programes de viatge es fixen en els 250 i 400 grams.
Volum empaquetat.Mesurada en litres amb la jaqueta comprimida a la butxaca o sac i estreta fins a un volum repetible, la mida compacta és el número que fa que la jaqueta es vengui al prestatge. Una escala de referència pràctica: una jaqueta de 400 grams amb ompliment mitjà té una capacitat d'1,8 a 2,2 litres aproximadament; una jaqueta de 300 grams amb ompliment de 800 grams ben executada té una capacitat d'1,2 a 1,5 litres; els millors ultralleugers de la seva classe baixen d'un litre. Les dimensions dels sacs en centímetres comuniquen el mateix a la imatgeria de la botiga: l'objectiu de màrqueting és un cilindre de la mida aproximada d'una ampolla d'aigua de 500 ml.
Relació de compressió.Volum compactat dividit pel volum enfonsat, mesura l'eficiència amb què la jaqueta es comprimeix i, fonamentalment, la recuperació. Les proporcions típiques oscil·len entre 1:4 i 1:6 per a les jaqueta d'aigua suau de viatge. La proporció importa menys que la recuperació: una jaqueta que es comprimeix de manera brillant però que triga tres dies a tornar a enfonsar-se ha fallat en la seva funció real.
| Nivell del programa | Pes objectiu (talla L) | Poder d'ompliment | Pes de farciment | Volum empaquetat | Posicionament típic |
|---|---|---|---|---|---|
| Viatges de valor | 450 a 550 g | 600 FP | 130 a 160 g | 2,2 a 2,8 L | Venda al detall per volum, paquets promocionals |
| viatge del nucli | 320 a 420 g | 700 FP | de 90 a 120 g | 1,5 a 2,0 L | Gamma principal de comerç electrònic i comerç minorista de viatges |
| Ultralleuger premium | 230 a 300 g | 800 FP | 70 a 95 g | 1,0 a 1,4 L | Especialitat a l'aire lliure, regals premium |
| Nivell de cim | < 230 g | 850 a 900 FP | 60 a 80 g | < 1,0 L | Marques d'alpinisme, producte halo |
El diagrama següent mostra com funciona la mateixa classe de calor a tots els nivells, i per què la potència d'ompliment, i no el pes d'ompliment, fa la feina pesada en la mida empaquetada.
3Estratègia d'ompliment: Selecció de calor en relació amb el pes i potència d'ompliment
El poder d'ompliment és el número que regeix l'economia i el rendiment d'una jaqueta plegable alhora. Mesura el volum en polzades cúbiques que una unça de plomissol s'eleva sota una prova estandarditzada, de manera que un poder d'ompliment més alt significa més calor per gram i, per a una jaqueta plegable, menys material per comprimir.Oficina Internacional de Plomes i Plomespublica els protocols de proves de la indústria que hi ha darrere del mesurament del poder d'ompliment i assenyala que la ploma també té un perfil de sostenibilitat excepcional: el seu treball d'avaluació del cicle de vida va concloure que la ploma té un impacte ambiental entre un 85 i un 97 per cent inferior al polièster en totes les categories analitzades, i un impacte aproximadament 18 vegades inferior sobre el canvi climàtic, una capa d'argument útil per a les marques de viatges que comercialitzen un consum de viatges més lleugers.
Farciment coincident amb el programa
Per als programes de viatge bàsics, la jaqueta de plomissol/ploma 90/10 amb 700 ompliments i entre 90 i 120 grams d'ompliment en la talla L és l'especificació ideal: ofereix una calidesa genuïna per a tres temporades a un preu mitjà del mercat. Si es passa a la jaqueta de 800 ompliments, es redueixen aproximadament 25 grams d'ompliment per obtenir una calidesa equivalent i el volum d'empaquetament es redueix aproximadament un terç, però el cost augmenta de manera desproporcionada perquè els lots de 800 ompliments són més escassos. Per sota de 700 ompliments, el volum d'empaquetament creix ràpidament i l'afirmació de "compartible" comença a semblar estètica: una jaqueta de 600 ompliments amb 150 grams d'ompliment encara funciona per a la venda al detall a bon preu, però s'hauria de comercialitzar com a "lleugera", no "ultralleugera".
Cada lot de farciment s'ha de verificar en lloc de suposar-se. Laboratoris independents com araIDFLprovar el poder d'ompliment, la composició, el nombre d'oxigen i la terbolesa, i fer dues proves de mostres als seus laboratoris globals per confirmar els resultats, un requisit sensat per a una especificació la proposta de valor de la qual es basa en el rendiment del plomissol tal com s'etiqueta. Exigir informes de proves a nivell de lot amb cada enviament a granel i especificar el poder d'ompliment mínim al paquet tècnic amb la tolerància que la vostra inspecció realment aplicarà.
4Teixits exteriors ultralleugers i què exigeixen en la producció
El teixit exterior és la segona meitat de l'equació de la compressió, i és on els programes lleugers guanyen la seva reputació de fabricació. El pes de l'exterior impulsa el volum empaquetat gairebé tant com l'ompliment: passar d'un teixit exterior de 40 g/m² a un de 20 g/m² treu entre 40 i 60 grams de la peça i redueix visiblement el paquet comprimit.
Escollir el negacionista
L'escala pràctica va de 7D a 10D per a ultralleugers premium, de 15D a 20D per al nivell de viatge bàsic i de 30D a 40D per a programes de valor on la durabilitat i el preu són importants. Més lleuger no és automàticament millor: el niló 7D produeix una jaqueta que es comprimeix en un paquet de la mida d'una llimona però que s'enganxa als cinturons de seguretat i a les dents de la cremallera. Per a la venda al detall de viatges, on les peces de vestir es proven repetidament i són manipulades per centenars de clients, el niló ripstop o polièster de 15D a 20D amb una construcció impermeable és la solució racional per defecte, amb un acabat repel·lent a l'aigua durador per a l'exposició a la pluja.
Conseqüències de la producció de passar a la llum
Les closques ultralleugeres imposen restriccions reals a la línia de cosir. Les mides de les agulles baixen de 9 a 11, les velocitats de cosir disminueixen en costures llargues per evitar que la calor de l'agulla fusioni el fil fi, i els peus premsatelas de baixa fricció eviten que el teixit s'arrossegui. La densitat de puntades sol ser de 10 a 12 puntades per centímetre per a costures impermeables, i l'espaiat dels canals de quilting és una veritable decisió de disseny: els canals més estrets (de 6 a 8 centímetres) estabilitzen el farciment i eviten els punts freds quan la jaqueta es comprimeix i es torna a bufar repetidament, mentre que els canals més amples s'enfonsen millor i s'empaqueta més petit. La majoria de les construccions de viatge més reeixides utilitzen canals de 7 a 10 centímetres com a compromís.
| Opció de shell | Pes (g/m²) | Resistent a la ploma | Sensació de la mà | Durabilitat | Índex de costos |
|---|---|---|---|---|---|
| Niló ripstop 10D | 26 a 30 | Excel·lent | Ultrasuau | Baix — propens a enganxar-se | 145 |
| Niló de tafetà 15D | 32 a 36 | Excel·lent | Suau | Moderat | 125 |
| Niló ripstop 20D | 38 a 45 | Molt bo | Cruixent | Bé | 110 |
| Polièster reciclat ripstop 20D | 40 a 46 | Molt bo | Cruixent | Bé | 118 |
| Polièster tafetà 30D | 52 a 60 | Bé | Estructurat | Alt | 100 |
5Característiques de disseny que realment importen als viatgers
Els programes empaquetables acumulen sol·licituds de funcions fàcilment; els que decideixen repetir la compra són menys nombrosos i val la pena defensar-los al paquet tecnològic.
Butxaca de guardat.La característica més important. Una butxaca amb cremallera de doble cara que s'inverteix per engolir tota la jaqueta, inclosa la caputxa, elimina completament la bossa, cosa que significa que no es pot perdre res i que la jaqueta es plega en dos segons. L'obertura de la butxaca ha de ser de mida generosa (26 centímetres o més) o els usuaris s'hi posaran difícils, i la cremallera ha de funcionar suaument des dels dos extrems perquè els viatgers comprimeixen la jaqueta amb una sola mà.
Caputxa i ajustabilitat.Una caputxa fixa i lleugerament aïllada afegeix calor per gram que cap altra característica iguala i es comprimeix plana. Els cordons elàstics ajustables a la vora segellen el microclima contra el vent a les pistes dels aeroports i a les terrasses nocturnes; una cremallera frontal bidireccional permet que la jaqueta es ventili mentre està assegut, un petit detall que els passatgers de les aerolínies noten.
Disciplina de pes en els trims.Cada gram de maquinari és un gram que s'ha de comprimir. Les cremalleres en espiral amb cinta fina, els tancaments de cordó de perfil baix i les etiquetes de transferència de calor en lloc de teixides redueixen els grams sense canviar l'aspecte. La prova silenciosa d'una jaqueta de viatge ben dissenyada és que els acabats desapareixen a la fitxa tècnica.
L'anatomia següent mostra on es troben aquestes característiques en una versió de viatge llesta per a la producció.
Una nota sobre l'aprovisionament de materials: les marques que incorporen una narrativa de sostenibilitat a la línia de viatges poden especificar unFolre i carcassa reciclats amb certificació GRSa la mateixa plataforma empaquetable: el teixit certificat afegeix un cost i un termini de lliurament modestos, però manté intacta la relació calor-pes, i la seguretat química dels folres contra la pell s'ha de verificar ambOEKO-TEX STANDARD 100proves.
6Prova de l'afirmació de compressió abans que ho faci el client
L'afirmació que es pot empaquetar és inusual entre les afirmacions de la peça, ja que els clients la proven en qüestió de minuts després de desembalar-la: comprimeix-la, transporta-la, desempaqueta-la i jutja-la. Això fa que la verificació prèvia a l'enviament no sigui negociable.
Un protocol de prova pràctica
Primer, verifiqueu l'ompliment segons les especificacions: poder d'ompliment, composició i neteja en cada lot a granel en un laboratori independent com ara IDFL. En segon lloc, mesureu el volum empaquetat sobre una mostra: comprimiu la jaqueta a la seva butxaca d'emmagatzematge, premeu-la sota un pes pla durant 30 segons i mesureu el volum de la caixa delimitadora; hauria d'estar dins del 10 per cent de l'objectiu d'especificació. En tercer lloc, i el més important, executeu una comprovació de recuperació de compressió: manteniu les jaquetes comprimides durant 24 i 72 hores i, a continuació, mesureu la recuperació de l'alçat a intervals. Una construcció d'ompliment de 700 de qualitat es recupera fins a un 90 per cent de l'alçat original en 24 hores i essencialment completament dins de 72; una recuperació materialment per sota d'això indica una sobrecompressió en l'ompliment o una qualitat d'ompliment per sota de les especificacions.
La consistència de la mida al llarg de la tirada és important per la mateixa raó que ho és en qualsevol programa majorista: les reclamacions de volum envasat es fan per mida, i una corba de mida que varia silenciosament incomplirà l'especificació als extrems. Definicions de mesurament estandarditzades de referència:ISO 8559-1proporciona el marc de mesura antropomètrica darrere de la designació de talles, que manté la mida establerta comparable entre la vostra especificació i la sala de patrons de la fàbrica.
7MOQ, preus i termini de lliurament per a programes empaquetables
Els costos dels programes empaquetables es concentren en tres aspectes: el plomissol, el teixit exterior i els minuts de costura. El plomissol d'alt farciment es preua per gram i per pas de qualitat: passar de 700 a 800 farciments pot afegir entre un 15 i un 25% només al cost del farciment. Els teixits exteriors de denier fi tenen un mínim de fàbrica i una estructura de lots de tenyit similar a qualsevol programa de teixits personalitzats, normalment de 800 a 1.500 metres per combinació de colors. I la costura de teixits exteriors ultralleugers és més lenta que la construcció de pes mitjà, afegint minuts reals per peça de roba que apareixen al preu FOB.
Un exemple treballat
Un operador de comerç electrònic de viatges ens va encarregar recentment un programa bàsic de 1.800 peces: plomissol RDS de 700 ompliments de 110 grams, capa exterior ripstop 20D, construcció amb butxaques portaobjectes i tres combinacions de colors. El preu FOB va ser aproximadament un 20% superior a una jaqueta convencional no plegable de 600 ompliments de la mateixa fàbrica, impulsada principalment pel nivell de qualitat de la plomissol i la costura més lenta de la capa fina, però el perfil d'enviament comprimit va reduir el cost del transport per unitat prou com per recuperar aproximadament un terç d'aquesta prima, i el preu de venda al detall va suportar la resta còmodament. L'embalatge per compressió també va significar que el programa s'enviava en menys caixes, reduint les despeses de manipulació de destinació sobre la mateixa base de volum.
Pel que fa al temps, els programes empaquetables funcionen amb el mateix esquelet que qualsevol inflador OEM: mostreig de 10 a 15 dies per ronda, producció a granel de 45 a 70 dies després de l'aprovació de la preproducció, més el transport i la finestra de recuperació de l'altell abans de l'exposició al terra. El compliment social s'ha de verificar en el mateix pas d'aprovisionament.amfori BSCIla certificació que nomena el lloc de producció real és la línia de base que la majoria dels socis minoristes europeus i nord-americans esperen abans de contractar un proveïdor.
PASSION OUTERWEAR és una divisió de Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd., amb més de 20 anys d'experiència en la fabricació i el comerç de roba per a l'aire lliure, roba de treball i roba calefactable. Creem programes de jaquetes embuatades estàndard i compactables en cadenes de subministrament certificades BSCI, SMETA, GRS i OEKO-TEX, amb pesos d'ompliment i objectius de volum d'embalatge especificats per talla en lloc de per estil. Els compradors que amplien el mateix client de viatge amb productes de temporada més freda poden combinar la línia compactable amb la nostraRoba calefactada OEM/ODMplataforma — laarmilla calefactadacomparteix la mateixa lògica de capes lleugeres, lajaqueta calefactadaserveix la gamma de viatges d'hivern, i els programes corporatius poden afegirroba de treball personalitzadaal mateix fitxer de compliment.
Preguntes freqüents
Desenvolupant un programa de vaixells inflables plegables per a viatges?
PASSION OUTERWEAR fabrica jaquetes lleugeres i plegables a partir de 300 peces, amb pesos d'ompliment per talla, objectius de volum empaquetat escrits a les especificacions, construcció de butxaca i cadenes de subministrament certificades per BSCI, SMETA, GRS i OEKO-TEX. Envieu-nos el vostre pes i mida empaquetats objectiu; respondrem en un termini de 24 hores.
Sol·licita un pressupost per a programes empaquetables Veure el programa OEM/ODM

